Hodnocení sezóny

30.06.2020

Do letošní sezony nastoupilo družstvo kluků U15 v celkovém počtu 14 hráčů z ročníků 2005, 2006 a 2007. Hned v průběhu září se nám zranil David Kolísko, který se po zranění už nevrátil a Pavel Skřeček s námi odehrál jen 2 zápasy. V listopadu se k nám přidal Kuba Sochor a od ledna Adam Vyňuchal a Štěpa Kleiner.

Už na soustředění proběhli společné tréninky, kluci se více poznali a v týmu panovala přátelská atmosféra. Protože to byla první společná sezona, museli se kluci sehrát a zvykat si na nové role v týmu. Kluci ročník 2005 s námi sice trénovali jen 1x za 14 dní, ale i tak se nám to povedlo docela rychle. Od prvního zápasu na nich byla vidět velká bojovnost. I když jsme v zápase prohrávali třeba o 30 bodů, stále makali na 100 % a nevzdávali to. Vždy se snažili podat co nejlepší výkon a podporovat se. Když se někomu nedařilo v útoku, vynahrazoval to zase v obraně. Na každý zápas jsme přijeli v dobré náladě, v týmu panovala skvělá atmosféra a kluci se navzájem podporovali. Vždycky bojovali, makali na 100 % a nevzdávali se (Což ukázal hned druhý zápas, kdy jsme po jasné prohře v Novém Jičíně očekávali ve Valmezu podobný zápas. Ze začátku jsme neproměnili dost šancí, za to soupeř se nemýlil. Nevzdali jsme se a do druhé čtvrtiny šli, jako by bylo skóre 0:0. A vyplatilo se! Byl to velmi náročný zápas, ale kluci se zvládli zvednout, dát do toho vše a vyhrát o 5 bodů v prodloužení.) I silnějším soupeřům nechtěli dát nic zadarmo - snažili se držet vysoké tempo, bojovali o každý balon, komunikovali spolu a předváděli nápadité kombinace v útoku.

Na trénincích jsme pokračovali v tom, co jsme začali v sezoně minulé - učení jednoduchých kombinací jako hoď a běž, založení a provedení rychlého protiútoku na 3-4 přihrávky, práce pod košem před doskokem, uvolnění bez míče a vylepšení střelby. Většinu tréninků jsme končili hrou 5na5.

Sezóna byla nad očekávání úspěšná a kluci byli opravdu skvělí!