U 12: TBS Přerov - Prostějov

25.03.2017

Prostějov - TBS Přerov (64:24)

1Q.  20:3
2Q. 17:7
3Q. 15:8
4Q. 12:6

První čtvrtinu jsme se rozkoukávali a měli jsme problém se soustředit na hru, a z toho plynula spousta chyb, které soupeř okamžitě trestal.

V dalších čtvrtinách jsme se se soupeřem v některých úsecích srovnali, ale nízká úspěšnost střely a technické prohřešky nám nedovolily hrát vyrovnanější partii.

Chtěla bych pochválit všechny hráčky a hráče, hlavně kapitánku utkání Terku Zlámalovou, která nasazením v obraně vybojovala hodně míčů. Nasazení a bojovnost předvedla i Monika Fryčová. Překvapením pro mě bylo neplnění nepsaného pravidla "Míč na zemi - já na zemi" při soubojích o míče nikoho. Hlavně ze strany kluků, jako by se báli, že si odřou kolena (zůstává otázka zda šlo o neplnění aby se neodřeli, nebo spíš že to nemají zažité, neboť  tyto cvičení na trénincích neprovádí?). To by mělo více trápit holky, ale ty na to nehleděly, a asi chvíli nebudou moci chodit v sukních nad kolena. V zápase se také ukázaly nedostatky v driblinku - převalovaný míč, driblink jen jednou rukou (levou ruku absolutně nezapojujeme), driblink se zrakovou kontrolou, nepřesné a opožděné přihrávky, a to nás následně limituje v řešení herních situaci.

Prostě nás čeká ještě spousta práce, hlavně při zvládnutí individuálních činnosti jednotlivce, a bez těch se basketbal hrát nedá.